Köp & Sälj

SÄLJES

221203 - SÄLJES
Kanariefåglar 3,2 
Naser
naseraljassem98@icloud.com
0767100836
 

221030 - SÄLJES
Dvärgkochin, både tuppar och hönor.
Bengt Arne
0736349051
 

221027 - SÄLJES
Splendidparakit 0,0,3
Ingvar Lidebring
ilidebring@outlook.com
0706724138

221011 - SÄLJES
Kungsparakit 0,1 
7 år gammal
Karina Bergh
Karina_bergh@hotmail.com
0704949383

220829 - SÄLJES
2 st pionus 0,2 
Födda i maj 2021
Papper finns på bägge.
Bor inomhus som sällskap "tama"
Säljs tillsammans
Fabienne
fabienne@fabiennestyling.se
0728580820
 

220615 - SÄLJES
Grönkindad conureparakit
Årsungar 2022
DNA testade med fast fotring.
Stefan
dabb72@me.com
0706649671

220512 SÄLJES
Dvärgpapegojor Födda 21
Bengt-Arne
bengt.arne.nybell@gmail.com
0736349051

KÖPES

221116 - KÖPES
Röd,svart,orangehuvade gouldsamadiner
Gärna flera par.
Benny Johansson
Benny.johansson@dogman.se
0705484800

221106 - KÖPES 
Diamantfinkar 1,1 eller 1,0
Michael Boije
0724511365
boije@goldmoore.com

221011 - KÖPES
Cubafink 0,1 
Magnus Augustsson
Magnusaugustsson@hotmail.com
0708568894

220824 - KÖPES
Kinesiska dvärgvaktlar
1,2 eller 1,3
Sara 
0761777857
saralinne@yahoo.se

220821 - KÖPES
Kungsparakit 0,1 
Sångparakit 0,1 
Ellinor Johnsson
ellinornr1@yahoo.se
0734339125

220721 - KÖPES
Kungsparakit 1,0
Söker kungsparakit hane till min 6 åriga hona.
Karina Bergh
Karina_bergh@hotmail.com
0704949383

220704 - KÖPES
Kinesisk dvärgvaktel 1,0
Naturfärgad könsmogen 
Lars Nilsson
lars.hallarsv3@gmail.com
0738133568

220610 - KÖPES
1,2 normalfärgade risfåglar
0,1 ringastrild
Ingvar Lidebring
ilidebring@outlook.com
0706724138

VÄNLIGEN
meddela oss på tulpangatan@gmail.com 
när fåglarna är sålda/funna.
Annonser tas bort efter 6 månader, kontakta oss om ni vill att annonsen skall ligga kvar så vi har en aktuell KÖP & SÄLJ sida.

TACK på Förhand!

Har du något att sälja ?


  • endast siffror